GRUP

Gruplara özel seyahat hizmetleri

STOCKHOLM -KUZEYİN VENEDİĞİ!

Birçok su yolu ve gölüyle ‘Kuzeyin Venediği olarak tanınan İsveç Krallığının başkenti Stockholm, birbirine 57 köprüyle bağlanan 14 ada üzerinde kurulmuştur. Saraylar ve müzeler şehri olarak da anılan Stockholm dünyanın en güzel sahil şehirlerinden biri sayılmaktadır. Şehrin görülmesi gereken önemli yerlerinden bazıları:

  • Kungsträdgården -Jussi Björlings Alle, Nybrokajen’deki Kings Garden – Ulusal Sanat Müzesi ve Moderna Müzesi’ne yakın Şehir teknelerinin limanı.
  • Kraliyet Opera Binası ve efsanevi Bağdat Kafe ile Akdeniz Müzesi görülmeye değer.
  • Gamla Stan -Eski şehir, kentin tarihi merkezinde bulunan Stadsholmen adasında yer alan Gamla Stan, tarihi renkli binaları, Nobel Müzesi ve Kraliyet Sarayına ev sahipliği yapıyor.
  • Şehir merkezinin 10 km batısında, UNESCO listesinde yer alan Kraliyet Sarayı Drottningholm, güzel bahçesiyle de görülmeye değer.
  • Djurgården adasında Hayvanat Bahçesi, Skansen Açık Hava Müzesi, Abba Müzesi, Tarihi Vasa savaş gemisi müzesi ve eğlence parkı Gröna Lund gibi müzeler ve ilgi çekici yerler vardır.

OTEL TRANSFERLERİ

Türkçe konuşan rehberimiz sizi havalimanında veya limanda karşılayıp özel araç, minibüs veya otobüs ile otelinize tranferinizi yapar ve şehir hakkında bilgi verir.

STOCKHOLM ŞEHİR YÜRÜYÜŞÜ

  • 2,6km, 2-3 saat rehberli Stockholm Şehir Yürüyüş turu.

Hötorget -Saman Pazarı meydanı, Şehir Konser Salonu, Sergels Torg meydanı, şehrin en tanınmış iki AVM: Åhlens ve NK, Kungsträdgården -Kralın Bahçesi, Ulusal Sanat Müzesi, İsveç Kraliyet Operası, Akdeniz Müzesi, efsanevi Bagdad Kafe ve Gallerian. Talep üzerine bu tur tarihi “Gamla Stan” mahallesine ve Nobel Müzesine kadar uzatılabilir.

STOCKHOLM ADALARI TEKNE TURU

  • Stockholm takımadalarının en güzel kısımlarını tekneyle keşfedin. Tercihinize göre olarak 2-7 saat süren heyecan verici tekne turlarını alabilirsiniz.

Stockholm veya Helsinki’ye grup seyahati düşünüyorsanız bizimle iletişime geçin.

e-posta: nordismo@gmail.com  ve  travel@nordismo.com

Nordic Travel Services     Copyright©2022 Tüm hakları saklıdır